Firmast

2b_IMG_3817 Clair's House House windows overlooking all on the wall P1020331

CLAIRE Anastasilt: "Meil on vangistatud, Maeti elusalt hauda "

Ma olen Claire Anastas, kahe lapse ema, kaks tüdrukut ja kaks poissi. Me elame selles majas, ümbritsetud kolmest küljest üheksa meetri Wall, neliteist inimest, sealhulgas üheksa last ja minu ämm, kes on haige ja on reuma. Ainult üks külg on avatud, vaevalt päikse läbi. Istudes köök näen kolme seina. Armee ehitab neljas, keset oma laagris. As we live nearby Rachel’s Tomb, meie maja on tõsiseid sõjalisi meetmeid. Meie kauplused - kaks kodu tarvikud ja veel kahe auto mehaanika - asuvad allpool hoone. Nad on suletud, ei ole äri. Ees meie maja kasutada peatänaval Petlemma. See oli rikkaim piirkond Petlemma siin kuid nüüd on see väike hirmutav koht. Oleme ilma naabreid; me lihtsalt elame koos kahe perekonna omapead. Meil on vangistatud; we are buried alive in a tomb.

Aastatel teise intifada, me juba kogenud palju survet. Sisse 2002, seal oli palju tulistamist. Elasime cross tulekahju. Seal on kõrge positsiooni ümber meie maja, ja sõdurid hõivatud neile. People were shooting at them from different directions.

Minu lapsed olid halvatud hirm ja ei saanud isegi oma käsi kasutavad. Ajal mõned tulistamist kuulide kantud meie maja. Me ei teadnud, kuhu peita; me ei tea, kuhu minna. Olukord kestis ühe aasta. Igal ööl mu lapsed ootasid kui shooting hakkaks. Nad hüüdsid, "Nüüd on aeg pildistamiseks, me ei taha magada oma voodit. "Meil oli magama põrandal, ukse. Kuus meist magasid seal, magamiskotid, üksteise kõrval. Our oldest girl slept on a chair.

* * * * * * *

Since five years we don’t have any work. Õigemini elus on peatatud. Viimase kahe aasta jooksul me ei saa seda kanda. Kaks aastat tagasi nad lõigatud elektri neli kuud, sest me ei saanud maksta arve. Oleme laiendanud juhtmed mu vend seaduste maja nii, et elektrit vähemalt olulised asjad nagu külmik ja muu peamaja kommunaalteenused. Sisse 2002 minu mees lõikas oma käsi. Ta oli nii närvis olukorra. Tol ajal hakkas ta võtma võlgu. Selle asemel, millega auto lõikas ta oma käe. Tema käsi on nüüd alati valus; pool on halvatud. Kirikud andis veidi abi, like our children as schools which reduced the fees.

Üks meie lapsed, 13 aastat vana, sain kaks pisikuid jalad sest töötajad olid kaevamine kanalisatsioonitoru samas puhastades pinda hoone sein. Tema jalad on tundlikud tolmu ja liiva. Saatsin ta viis arstid. Esialgu nad ei teadnud, mis see oli. See nägi välja uut tüüpi infektsiooni. Vaatamata antibiootikumide, ta ei saanud hästi jooksul 1.5 kuu nad olid kaevamine seal. Küsisin rahvusvaheline kes oli visiidil tuua vett Surnumeri. See aitas, siiani infektsioone ei tule tagasi. Now he can wear his shoes normally.

See on ebatervislik siin. Meil on alla mänguplatsil kuid kes tahab mängida üheksa meetri kõrguse müüri ümber? Teised vanemad võivad oma lapsi edasi bussireisi, kuid meie jaoks, saatma 7-8 lapsed on liiga kallis, kui me Donat tahan soosivad mõned meie lapsed üle teiste. Nii et ma saan oma lapsed samas piirkonnas, lihtsalt sees Petlemma linnaosa. See on kohutav. Nad peaksid saama suve, pühad, nagu igal normaalset elu, nad ujudes. Now they just go around and visit our families.

Ootame meie poodides avada, aga ma nüüd ei ole lootust. Kliendid kardavad külastage julgeolekuala. Isegi meie pere kardab maksma meile külastus. Minu lapsed on ilma omamast sõbrad tulevad koos, teiste lastega mängides koos nendega. Kogu aeg on nn erakorralise kontrollpunktidest loodud armee. Mina, neli päeva tagasi, ei suutnud kirjutada oma maja. Nad suletud ala juudi pidu; Religioossed juudid tulid palvetama Rachelas Tomb. Ma läksin, et tuua oma abikaasa autoga, minu lapsed jäid maja. Keegi ei öelnud, et nad sulgevad ala. Kui ma tagasi minu abikaasa suur maja ümbrus suleti. Üritasin minna värava lähedal sõjalise peakorteri. Rääkisin sõduritele, ootasin kaks tundi erinevate sõjaliste tõkked. Kõrge asetusega ohvitser tuli jeep ja käskis meil minna. aWhy olete siin?ae küsis ta. Ma ütlesin talle,, see on minu maja. Ma näitasin seda talle. Ma ütlesin talle, et mul on vaja sisestada magada siin. Ma ütlesin talle, et mul oli väikelastele; et nad ootasid mind. Ta ütles mulle, et nad ei hoolitsevad ise. See oli uskumatu. Ma ütlesin talle,, "Kuhu ma pean minema, Mul on vaja magada minu maja!ae Ta ütles, aKeerake ümber,"Heebrea. Ta ütles sõdur väravas, "Ära lase neil siia jääda, nad peaksid minema. "sõdur väravas seisid justkui külmutatud ja ei teinud midagi, as if he did not want to follow this inhuman order.

Me mõtlesime minna Sündimise Square, kirikusse, küsida seal magada. Ju, see oli kesköö, kõik magasid. Siis helistasin ma oma venda, kes ütles mulle, et tule kiiresti ja magada oma maja. Kui ma helistasin minu lapsed, mu noorim poeg küsis magada oma voodis, koos tema vanim õde, et tunnevad end mugavamalt. Minu vend juriidiliselt palus järgmisel hommikul sõjaväejuhid andke sisestada. Me olime hiljaks kirikusse ja tahtsin palvetada. Oli ikka sulgemine. Minu vend juriidiliselt küsis neilt halastust, ning võimaldab meil minna ja sealt. Sugulane suri ja me peame osalema matmine. Finally we were allowed to enter our house.

Peamine probleem on see, et mu lapsed palju kannatanud. Nad on sageli nutt. Nad Donat tunnevad, et neil on tulevikus. Wall püstitati vaid üks päev. Hommikul oli tavaline vaade, õhtul oli neil Wall ees. Nad istusid kõrval akna ja hakkas nutma samas vaadates Wall. Kuidas saaks seda Wall ilmuvad nii äkki? Aja jooksul on nad muutunud rohkem närvi. Nad ütlevad, et nad füüsiliselt tunda sumbumine. Nad tunnevad survet oma rindade. Nad tulevad minu juurde ja ütlevad, et nad ei suuda seda enam. When they watch TV they see children freely playing; nad näevad Walt Disney, nad näevad, et lapsed on õnnelikud. Nad küsivad minult, et saata neid mänguväljakuid nagu kena park. Ma ütlen neile, et ma püüan aga ma ei anna neile mingit lubadust. Kõik mu lapsed arvavad, et nende elu on muutunud halvemaks tulevikus. Nad on teadlikud, Nad on targad. Neil on kõrgeid hindeid koolis, kuid olles näinud Wall nende kaubamärkide läks, ja ma ei saa midagi teha, et nad. They cannot concentrate on their studying with this pressure inside them.

Minu tüdruk 16 Sina on alati vaikne. Ta doesnat soovite vaadata Wall. Ta sulgeb oma silmad. Ta ei saa aru, see. Tänaseks ta ei ütle midagi. Teised lapsed otsivad seda. Noorem, kaheksa, öeldud, "Wow, see on siin nagu haud!"Ma püüan öelda, minu lapsed, et ma neid toetada, paludes abi suurriik, liidrid välismaal, kellel on õigus liikuda Wall. "Ärge muretsege,,"Ma ütlen neile,, "Ma teen oma parima." See on see, mis annab neile natuke lootust. I don’t know what to do if no one asks about us.

Sõbrad minu lapsed ütlevad: Ära mõtle seina, üritada kohaneda, kuni teie pere saab midagi ette võtta. Nad kutsuvad neid, sest nad ei saa külastada oma lapsi. Minu vanim tütar ei tahtnud sünnipäeva. Ta arvas, et võib-olla me korraldaks tema rohkem kui me võiks endale. Ma palun teda, miks? Ta ütles,, sest mu isa ei ole töö, ja ma Donat tahan panna teda koorma all. Tema sõbrad kutsusid mind tema sünnipäeval, ja nad ütlesid, et nad korraldavad kõik, et nad oleks üllatus tema, ja külastab teda kodus. Nad tõid kook ja kingitused. Hiljem mu tütar ütles, et see oli ilusaim sünnipäev juba aastaid. But then she started crying because she felt shy at the same time.

* * * * * * *

Vabadus tähendab minu jaoks, kes elavad vabal maal, mitte puuri minimaalselt ruumi, ilma nõuetele elu. Ma soovin, et ma võiks minna välismaale, minu lapsed ja abikaasa, ja mu ema õigusega. Minu mälestused vabadus on maetud minevikus. Jumal hoiab mind läheb. Oleme alati palvetama Jumala poole, et jõuda inimesteni, kes saab meid aidata, et kõrvaldada selle seina. See on see, mis annab mulle natuke leevendust. Ma tahan ainult, et elada normaalset elu. Kui me minna umbes Petlemma autoga, näed kena kohti; we go maybe once every three or four months to such a place.

Nagu väike laps, enne esimese intifada, Ma elasin kena elu. Me käisime igal pool meie autod, ja peaaegu iga päev Jeruusalemma, sest me elame väga lähedal. Seal on palju parke seal. Me käisime ka Vahemere, me käisime seal õhtul ujuma, ja tulla tagasi öösel. Dead Sea on ka lähedal. Kui ma mõtlen minevikus, Ma tunnen oma lapsi, sest ma ei suuda pakkuda ilusaid asju, et neid. Selleks ma oleks varjupaika riik, but it is hard for me and for my family to become a refugee.