O nas

2b_IMG_3817 Clair's House House windows overlooking all on the wall P1020331

CLAIRE anastas: "Jesteśmy uwięziony, BURIED w grobie "

Jestem Claire Anastas, matka z dwójką dzieci, dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Żyjemy w tym budynku, otoczony z trzech stron murem dziewięć metrów, z czternastu osób, w tym dziewięcioro dzieci i moja teściowa, która jest chora i ma reumatyzm. Tylko jedna strona jest otwarta, z prawie żadnych słońce wpadające przez niego. Siedząc w kuchni widzę trzy ściany. Armia zamierza zbudować czwartą, w środku ich obozu. As we live nearby Rachel’s Tomb, nasz dom jest przedmiotem poważnych środków militarnych. Nasze sklepy - dwa na akcesoria do domu i kolejne dwa dla mechaników samochodowych - znajdują się w budynku poniżej. Są zamknięte, nie ma biznesu. Naprzeciwko naszego domu kiedyś głównej ulicy do Betlejem. To był najbogatszym obszarem Betlejem tutaj, ale teraz jest to mała straszne miejsce. Jesteśmy bez sąsiadów; po prostu żyć z dwóch rodzin na własną rękę. Jesteśmy uwięzieni; we are buried alive in a tomb.

W latach drugiej Intifadzie, mamy już doświadczenie dużego nacisku. W 2002, było dużo strzelania. Żyliśmy w krzyżowym ogniu. Istnieje wysokie pozycje wokół naszego domu, a żołnierze zajęli je. People were shooting at them from different directions.

Moje dzieci były sparaliżowany ze strachu, a nawet nie może używać rąk. Podczas niektórych strzelaniny kule wszedł w nasz dom. Nie wiedzieliśmy, gdzie się ukryć; nie wiem, gdzie iść. Sytuacja trwał rok. Każdej nocy moje dzieci czekają, kiedy rozpocznie się strzelanina. Krzyczeli, "Teraz jest czas na strzelanie, nie chcemy spać w naszych łóżkach. "Musieliśmy spać na podłodze, w pobliżu drzwi. Sześć z nas tam spaliśmy, w śpiworach, obok siebie. Our oldest girl slept on a chair.

* * * * * * *

Since five years we don’t have any work. Nasze życie firmy przestały. Ostatnie dwa lata nie możemy znieść. Dwa lata temu odcięli prąd przez cztery miesiące, ponieważ nie mogliśmy zapłacić rachunek. Rozszerzyliśmy przewody z moim bratem w ustawach domu tak, aby mieć energię elektryczną co najmniej o ważnych rzeczach, takich jak lodówki i innych głównych narzędzi domowych. W 2002 mój mąż skaleczył się w rękę. Był tak zdenerwowany sytuacją. W tym czasie zaczął się długi. Zamiast ustalania samochód odciął rękę. Jego ręka jest zawsze bolesne; połowa z nich jest sparaliżowany. Kościoły dał trochę pomocy, like our children as schools which reduced the fees.

Jeden z naszych dzieci, 13 lat, ma dwie bakterie w nogach, ponieważ robotnicy kopali rurociągów do odprowadzania ścieków podczas usuwania ziemi na budowę muru. Jego nogi są wrażliwe na kurz i piasek. Wysłałem go do pięciu lekarzy. Początkowo nie wiedziałem, co to było. Wyglądało to nowy rodzaj infekcji. Pomimo antybiotyków, on nie dostał dobrze w czasie 1.5 miesiąc kopania tam byli. Poprosiłem międzynarodowym, który był z wizytą, aby przynieść wodę z Morza Martwego. To pomogło, do tej pory infekcje nie wrócili. Now he can wear his shoes normally.

To jest niezdrowe tutaj. Mamy w dół plac zabaw, ale kto chce grać dziewięć metrów wysoki mur wokół? Inni rodzice mogli wysłać swoje dzieci na wycieczkę autobusem, ale dla nas, wysłać 7-8 dzieci jest zbyt drogie, jak Donat chcą faworyzować niektóre z naszych dzieci powyżej drugiego. Tak, aby moje dzieci w tym samym obszarze, tylko w środku dzielnicy Betlejem. To jest straszne. Powinni cieszyć się latem, święta, według dowolnego normalnego życia, powinny pływać. Now they just go around and visit our families.

Czekamy na naszych sklepów do otwarcia, ale teraz nie mają nadziei. Klienci boją się odwiedzić tę strefę wojskową. Nawet nasza rodzina boi się zapłacić nam wizytę. Moje dzieci są pozbawione konieczności przyjaciele idzie, od innych dzieci bawiące się z nimi. Cały czas istnieje tak zwane punkty kontrolne nadzwyczajne ustanowione przez armię. Ja sam, cztery dni temu, nie była w stanie wejść do mojego domu. Zamknęli obszar żydowskiego święta; religijni Żydzi przyszli się modlić w Rachelas Tomb. Poszedłem przynieść mój mąż z samochodem, moje dzieci zatrzymaliśmy się w domu. Nikt nie powiedział nam, że były one zamknięciem Powierzchnia. Kiedy wróciłem z mężem duży teren wokół domu został zamknięty. Próbowałem iść do bramy na pobliskiej siedzibie wojskowych. Rozmawiałem tam z żołnierzami, czekał przez dwie godziny w różnych barier wojskowych. Wysoki rangą oficer wyszedł z jeepa i kazał nam odejść. aWhy tu jesteś?ae prosił. Powiedziałem mu, to jest mój dom. Pokazałem mu. Powiedziałem mu, że muszę wprowadzić tu spać. Powiedziałem mu, że mam małe dzieci; że czekają na mnie. Powiedział mi, że mogą zadbać o siebie. To było niesamowite. Powiedziałem mu, "Gdzie mam się udać, Muszę spać w moim domu!ae Powiedział, aTurn wokół,"W języku hebrajskim. Powiedział żołnierza przy bramie, "Nie pozwól im tu zostać, powinni odejść. "żołnierz przy bramie stanął jakby zamrożone i nic nie robić, as if he did not want to follow this inhuman order.

Myśleliśmy, aby przejść do Placu Narodzenia, do kościoła, zapytać się tam spać. Ostatecznie, Była północ, wszyscy spali. Następnie zadzwoniłem do mojego brata, który powiedział mi przyjść szybko i spać w swoim domu. Gdy zadzwoniłem moje dzieci, mój najmłodszy syn zapytał spać w moim łóżku, wraz z jego najstarszej siostry, tak, aby czuć się bardziej komfortowo. Mój szwagier poprosił rano przywódców wojskowych do wejdźmy. Byliśmy późno dla kościoła i chciałem, aby się modlić. Nie było jeszcze zamknięcia. Mój szwagier poprosił ich o litość, i pozwoli nam przejść i wyjść. Względem zmarł i musieliśmy uczestniczyć w pochówku. Finally we were allowed to enter our house.

Głównym problemem jest to, że moje dzieci bardzo cierpiał. Są one często płacze. Oni Donat czują, że mają jakąkolwiek przyszłość. Mur został wzniesiony w jeden dzień. Rano mieli normalny widok, wieczorem mieli przed Wall. Usiedli przy oknie i zaczęła płakać, patrząc na ścianie. Jak to ściany mogą pojawić się tak nagle? Z biegiem czasu stały się one bardziej nerwowy. Mówią, że są one fizycznie czują się dusi. Czują presję na ich piersi. Przychodzą do mnie i mówią, że nie mogą już tego znieść. When they watch TV they see children freely playing; widzą Walt Disney, widzą, że dzieci są szczęśliwe. Pytają mnie, aby wysłać je do zabaw, takich jak piękny park. Mówię im, że próbuję, ale nie mogę dać im żadnej obietnicy. Wszystkie moje dzieci myślą, że ich życie stanie się w przyszłości gorzej. Są świadomi, są inteligentne. Mają wysokie oceny w szkole, ale po obejrzeniu ich znaki Wall spadła, i nic nie mogę zrobić dla nich. They cannot concentrate on their studying with this pressure inside them.

Moja dziewczyna 16 lat jest zawsze cicha. Ona doesnat zajrzeć do muru. Zamyka oczy. Ona nie może pojąć. Do tej pory ona nie mówi nic o tym. Inne dzieci patrzą na niego. Najmłodszy, ośmiu, powiedział, "Wow, jest tu jak w grobie!"Staram się powiedzieć moim dzieciom, że będę wspierać je, prosząc o pomoc w wielkiej mocy, liderów z zagranicy, którzy mają prawo do poruszania Mur. "Nie martw się,"I powiedz im, "Robię z siebie wszystko." To jest to, co daje im trochę nadziei. I don’t know what to do if no one asks about us.

Przyjaciele mówią moje dzieci: Nie myśl o ścianę, starają się dostosować do niego, aż rodzina może coś z tym zrobić. Zapraszają ich, ponieważ nie mogą odwiedzić swoje dzieci. Moja najstarsza córka nie chce mieć przyjęcie urodzinowe. Pomyślała, że ​​może moglibyśmy zorganizować dla niej więcej niż mogliśmy sobie pozwolić. Pytam ją,, dlaczego? Powiedziała,, bo mój ojciec nie ma pracy, i Donat chcesz umieścić go pod obciążeniem. Jej przyjaciele nazywali mnie na urodziny, i powiedzieli, że oni zorganizować wszystko, że oni dla niej niespodziankę, i by odwiedzić ją w domu. Przynieśli tort i prezenty. Potem moja córka powiedziała, że ​​był to najładniejszy urodziny od lat. But then she started crying because she felt shy at the same time.

* * * * * * *

Wolność oznacza dla mnie życie w wolnym kraju, nie w klatce z minimalną ilość miejsca, bez wymagania utrzymania. Szkoda, że ​​nie mogłem wyjechać za granicę, z moich dzieci i męża, a moja teściowa. Moje wspomnienia z wolności są pochowani w przeszłości. Bóg trzyma mnie dzieje. Zawsze modlę się do Boga, aby dotrzeć do ludzi, którzy mogą nam pomóc, aby usunąć ten mur. To jest to, co daje mi trochę ulgi. Chcę tylko żyć normalnie. Kiedy jedziemy samochodem wokół Betlejem, widzisz ładne miejsca; we go maybe once every three or four months to such a place.

Jako dziecko, przed pierwszym Intifady, Mieszkałem kiedyś piękny życie. Chodziliśmy wszędzie od naszych samochodów, i prawie codziennie do Jerozolimy, bo mieszkamy bardzo blisko. Istnieje tam wiele parków. Również udaliśmy się do Morza Śródziemnego, kiedyś tam w godzinach wieczornych do pływania, i wrócić w nocy. Morze Martwe jest także w pobliżu. Kiedy myślę o przeszłości, Żal mi moich dzieci, bo nie mogą zaoferować im piękne rzeczy. Aby to zrobić musiałbym ucieczki z kraju, but it is hard for me and for my family to become a refugee.